Dino Zázraky prírody rodinná hra

Kód: DI631564
€19,50 €16,25 bez DPH
Skladom

Zázraky prírody je rodinná hra, ktorá v sebe spája prvky zábavné aj vzdelávacie. Hráči sa v nej, podobne ako v rovnomennom programe, zoznámi s populárnymi aj menej známymi faktami, rozdelenými do týchto kategórií: zvieratá, rastliny, chémia, fyzika a svet okolo nás.

Detailné informácie

Podrobný popis

Zázraky prírody je rodinná hra, ktorá v sebe spája prvky zábavné aj vzdelávacie. Hráči sa v nej, podobne ako v rovnomennom programe, zoznámi s populárnymi aj menej známymi faktami, rozdelenými do týchto kategórií: zvieratá, rastliny, chémia, fyzika a svet okolo nás. Hra obsahuje celkom 1000 otázok z týchto tém. Súčasťou každej karty sú zaujímavosti, ktoré dopĺňajú otázky a odpovede. Objaviť môžete aj odkazy na video archív (zazrakyprirody. Cz/videa), kde sa môžete pozrieť na zaujímavé videá pripravená pre televízny program. V hre nájdete aj 28 kariet s experimentmi, ktoré si môžete vyskúšať doma.

 

Herný materiál:

  • 200 kariet s 1000 otázkami a odpoveďami
  • 28 kariet s experimentmi
  • 12 tipovacích kariet
  • 4 figúrky
  • herný plán
  • hracia kocka
  • pravidlá

 

CIEĽ HRY: Cieľom tejto hry je správne odpovedať na 12 otázok.

 

PRÍPRAVA HRY: Doprostred stola rozložte herný plán. Pri hre 2-4 hráčov hrá každý sám za seba, pri hre 5-12 hráčov sa rozdeľte do 2-4 tímov. Každý si zvolí svoju farbu a zodpovedajúce figúrku postaví na počítadlo v stredu herného plánu na políčko ŠTART. Tri rovnako farebné karty s odpoveďami A, B, C si vezme k sebe. Karty s otázkami roztrieďte podľa kategórií na 5 balíčkov a každý balíček dôkladne zamiešajte. Kôpky s kartami umiestnite na herný plán na vyznačené miesta. Karty s pokusmi dajte zatiaľ bokom, môžete ich využiť v priebehu hry alebo kedykoľvek, keď dostanete chuť na nejaký ten domáci "hokus pokus". Začína hráč alebo jeho tím, ktorý sa naposledy díval na televízny program Zázraky prírody. Ďalšie hráči pokračujú v hre po smere hodinových ručičiek.

 

PRIEBEH HRY: Hráč, ktorý je na ťahu, hodí kockou a podľa čísla, ktoré mu padlo, si vezme kartu z príslušnej kategórie. V prípade, že hodí šestku, môže kategóriu vybrať sám. Hod opakuje ešte raz, teraz pomocou neho vyberie otázku. Hráč na ťahu prečíta otázku všetkým ostatným hráčom. Tí hrajú všetci naraz. Majú za úlohu, vybrať zo svojich tipovacích kariet správnu odpoveď. Akonáhle si sú svojou odpoveďou istí, položí kartu s zodpovedajúcim písmenom na stôl rubom nahor tak, aby ostatní hráči jeho odpoveď nevideli. V okamihu, keď všetci odpovie, otočí sa karty s odpoveďami lícom nahor a prečíta sa správna, tučne vyznačená odpoveď, prípadne doplňujúce zaujímavosť. Každý, kto odpovedal správne, pohne svojou figúrkou na počítadle. Nasledujúci hráč v smere hodinových ručičiek je teraz na ťahu a postupuje rovnakým spôsobom.

 

KONIEC HRY: Ak jeden z hráčov získa 12 bodov, začnú pre neho platiť finálová pravidlá hry. Ostatní hráči sa medzi sebou dohovoria a spoločne vyberú finalistovi otázku. Pokiaľ na ňu odpovie správne, stáva sa okamžite víťazom celej hry

Dodatočné parametre

Kategória: Hračky pre deti
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: