Natulino zimný spací vak pre bábätko, NATURALS LATTE , L (12-18 mesiacov), GOTS

Zimný spací vak pre deti je vhodný na použitie pri okolitých teplotách 20–18 °C.

Ideálne pre deti od 12-18 mesiacov.

Najvyššia kvalita. 100% organická bavlna s certifikátom GOTS Global Organic Textile Standard.

€31 €25,83 bez DPH
Dostupnosť: Skladom
Kód: 3500-18
Natulino zimný spací vak pre bábätko, NATURALS LATTE , L (12-18 mesiacov), GOTS
pol pl Spiworek do spania dla niemowlat NATULINO R NATURALS bezowy 100 organic cotton GOTS 24 27 C 1 warstwowy 9050 3
ZADARMOZADARMO

Podrobný popis

nova_kol01

Prémiové detské spacie vaky ušité zo 100% organickej bavlny s certifikátom GOTS (Global Organic Textile Standard).

Organická bavlna poskytuje vynikajúcu priepustnosť vzduchu, čím sa znižuje nebezpečenstvo prehriatia. Vysoko kvalitná organická bavlna s certifikátom GOTS je šetrná k detskej pokožke.

 GOTS - organická bavlna je bavlna, ktorá je vyrábaná a certifikovaná podľa štandardov ekologického poľnohospodárstva. Jej výroba udržuje zdravie pôd, ekosystémov a ľudí využívaním prírodných procesov namiesto umelých vstupov. Dôležité je, že pestovanie organickej bavlny neumožňuje použitie toxických chemikálií alebo GMO (geneticky modifikovaných organizmov). Namiesto toho kombinuje tradíciu, inovácie a vedu, aby prospeli zdieľanému prostrediu a podporili dobrú kvalitu života všetkých zúčastnených. Kladie prísne ekologické požiadavky na celý reťazec textilnej výroby a zároveň vyžaduje dodržiavanie sociálnych kritérií. 

Všetky materiály používané na výrobu spacích vakov majú certifikát kvality OEKOTEX štandard.

 

Prečo vybrať práve náš spací vak NATULINO?

 • Spacie vaky Natulino sú ideálne a pre dieťa jednoznačne najbezpečnejšou alternatívou tradičných prikrývok, dečiek či zavinovačiek.
 • Vďaka spacáčku Natulino máte istotu, že tvár vášho dieťatka nebude nikdy omylom zakrytá pokrývkou a dieťa bude mať úplnú voľnosť pohybu rúčok aj nožičiek.
 • Spacáčik zároveň zaisťuje dieťaťu stály tepelný komfort a tým pádom zdravý, pohodlný a bezpečný spánok.
 • Špeciálny tvar spacieho vaku poskytuje plnú voľnosť pohybu rúk, nôh a nijako neobmedzuje pohyb bedier, čo je mimoriadne dôležité pre ich správny vývoj.
 • Otvory na rúčky sú navrhnuté tak, aby zabezpečili pohodlie a voľnú cirkuláciu vzduchu a zabránili riziku prehriatia dieťaťa.
 • Spacáčik Natulino bol navrhnutý s dôrazom na zdravý a bezpečný spánok bábätiek, nemá žiadne štítky ani ceduľky, ktoré môžu dráždiť citlivú pokožku dieťaťa.
 • Spoľahlivý a vysoko kvalitný prémiový zips japonského výrobcu YKK neobsahuje nikel a ďalšie škodlivé látky, nespôsobuje alergické reakcie a nie je v priamom kontakte s telom dieťaťa. Tento invertovaný zips umožňuje ľahko vymeniť plienku bez prebudenia a zbytočného ochladzovania dieťaťa. Na jeho konci sa nachádza chránič bradičky dieťaťa.

 

 309067490_513719304094571_2311385998539463500_n

Ako vybrať vhodný počet vrstiev?

Spací vak Natulino Cosynites je trojvrstvový spací vak vyrobený z dvoch vrstiev 100% kvalitnej bavlny s vysokou gramážou, a tepelnej výplne. Tento trojvrstvový spací vak pre deti je určený na okolitú teplotu od 20–18 °C.

Je dôležité zvoliť správnu hrúbku spacieho vaku, pravidelne kontrolujte, či nie je vášmu bábätku príliš teplo alebo zima. Hlavným kritériom pre vyhodnotenie nie je teplota ručičiek, ale zátylok bábätka. Keď je zátylok teplý, je dieťa oblečené vhodne. Pokiaľ je zátylok horúci či studený, je nutné jednu vrstvu oblečenia pridať alebo ubrať. 

Prehrievanie je významným rizikom vzniku SIDS.

 

 309971652_516829627116872_4308925329000394511_n

Ako vybrať správnu veľkosť?

Tento spací vak veľkosti L, je vhodný pre deti od 12-18 mesiacov, pri výške dieťaťa od 78-88 cm a váhe od 10-13kg. Dôrazne neodporúčame zhotovovať väčšie spacáček s presvedčením, že dieťa do neho čoskoro dorastie, riaďte sa prosím danými parametrami. Otvor pre hlavu dieťaťa bol veľmi starostlivo navrhnutý, môžete si byť istí, že ak zvolíte správnu veľkosť spacáčku, dieťa neprekĺzne dovnútra.

tabulka_velikosti_natulino56

Natulino - bezpečný spánok dieťaťa:

 • neobmedzené pohyby dieťaťa (na rozdiel od zavinovačiek) , neobmedzený mechanizmus samoukľudňovania (sanie prsta, päste)
 • špeciálny tvar spaciho vaku poskytuje plnú voľnosť pohybu ručičiek aj nožičiek, čo je mimoriadne dôležité pre správny vývoj bedrových kĺbov. (Toto riešenie odporúčajú najmä fyzioterapeuti)
 • otvor pre hlavičku bol veľmi starostlivo navrhnutý tak, aby sa eliminovalo riziko prekĺznutia dieťaťa dovnútra.
 • eliminuje riziko zakrytia tváre prikrývkou (na rozdiel od tradičných dečiek a pokrývok)
 • redukcia rizika prehriatia, vyrobený z priedušných prírodných materiálov (k dispozícii v troch hrúbkach v závislosti na teplote okolia)
 • špeciálne invertovaný zips umožňuje ľahko vymeniť plienku bez budenia a zbytočného ochladzovanie dieťaťa 

dulezite_sk

gots_sk

pece_sk

 

Dodatočné parametre

Kategória: Natulino spací vaky
Hmotnosť: 0.8 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: