Nobilis Tilia Pupalkový olej bio - 250 ml

Kód: R1073J
€20,80 –4 %
Nobilis Tilia Pupalkový olej bio - 250 ml
€20,80 –4 % €20 €16,67 bez DPH
Skladom
Pupalkový olej napomáha uvoľňovať pôrodné cesty a je tiež výborný na masáž hrádze, v posledných týždňoch tehotenstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Čím je pupalka taká výnimočná?

Jej plody – podlhovasté kapsuly – ukrývajú hnedé až červenkasté semená, z ktorých sa za studena lisuje olej, ktorý je cenným prírodným zdrojom nenasýtených mastných kyselín. Predovšetkým kyseliny gama-linolénovej (GLA) a linolovej. Tieto kyseliny sa v tele menia na tzv. prirodzené prostaglandíny, a olej tak napomáha uvoľňovať pôrodné cesty, pripravuje ženské telo na pôrod a môže pomôcť jeho ľahšiemu priebehu. Zároveň ho ženy môžu ku koncu tehotenstva (cca mesiac) používať na masáž hrádze, ktorú uvoľnia a dodá jej pružnosť. Použitie pupalkového oleja je vhodné aj po pôrode, pretože napomáha k obnoveniu hormonálnej rovnováhy v tele ženy a svojimi antidepresívnymi vlastnosťami prispieva k zlepšeniu psychiky.

Pupalkový olej má vysoký obsah polynenasýtených tukov. Je zdrojom omega-6 a omega-3 mastných kyselín, ktoré prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Pre tento účinok sa odporúča dávka najmenej 10 g kyseliny linolovej denne. Obsahuje cennú kyselinu gama-linolénovú, ktorá sa zúčastňuje mnohých metabolických procesov a je dôležitým doplnkom zdravej výživy.

 

POUŽITIE:

Počas tehotenstva sa pupalkový olej neodporúča užívať. Až v posledných cca 3 týždňoch pred pôrodom. Dve lyžičky denne napomáhajú uvoľňovať pôrodné cesty, pripravujú ženské telo na pôrod a môže pomôcť jeho ľahšiemu priebehu.

 Pupalkový olej sa v tehotenstve hodí aj na vonkajšie použitie. Je nenahraditeľný pre masáž hrádze, ktorá pomáha žene pripraviť sa na samotný pôrod. Pravidelná masáž hrádze (oblasti medzi pošvou a konečníkom) vykonávaná cca 4 týždne pred pôrodom uvoľní túto oblasť a dodá jej pružnosť. Pri pôrode by sa tak mala lepšie rozvinovať. Masáž zároveň môže budúcej mamičke priblížiť pocity pri pôrode, naučí sa ovládať svaly tejto oblasti, čo sa uplatní aj v partnerskom živote. Pupalkový olej je výborný na cvičenie s Aniballom, je ale dôležité použitie nelubrikovaných kondómov, aby nedošlo k poškodeniu balónika olejom.

 

ZLOŽENIE:

Oenothera biennis.

 

SPÔSOB ZÍSKÁVANIA / DRUH OLEJA:

BIO lisovaný za studena / jedlý jednodruhový

 

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodná biokozmetika
Hmotnosť: 0.5 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: