Quercetti Rami Code

Kód: QU1015
Novinka
Značka: Quercetti
€31 –7 %
GUEST 37dcd9cb b3d3 48cc ae11 404f41cdbc1f
€31 –7 % €28,90 €24,08 bez DPH
Skladom

Víťaz medzinárodných súťaží o najlepšiu vzdelávaciu hračku roka je medzi ľuďmi už 35 rokov stále veľmi populárny. Hračka rozvíja jemnú motoriku, logické myslenie a ponúka deťom aj napínavý súboj s časom.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Víťaz medzinárodných súťaží o najlepšiu vzdelávaciu hračku roka je medzi ľuďmi už 35 rokov stále veľmi populárny. Hračka rozvíja jemnú motoriku, logické myslenie a ponúka deťom aj napínavý súboj s časom.

 

Rami oslavuje 35 rokov svojich úspechov. Táto hračka, ktorá sa pýši radom víťazstiev na medzinárodných súťažiach o najlepšiu vzdelávaciu hračku roka, zostáva vďaka svojej zábavnosti a zároveň naučnosti stále moderná a jedinečná. Pomocou tiahel, ktoré treba ovládať so správnou vizuálno-motorickou koordináciou, sa jednotlivé dráhy uvoľňujú tak, aby farebné guličky dorazili do príslušných cieľových boxov. Hračka odráža princíp, na ktorom je založený počítač. Každý cieľový box zodpovedá určitej pozícii štyroch tiahel, a teda aj kombinácii núl a jednotiek, teda binárnych čísel. Na overenie schopností hráča slúži clona zakrývajúca dráhy. Popri rozvoji jemnej motoriky a logického myslenia hra Rami umožňuje aj napínavý súboj s časom.

 

Hlavné vlastnosti:

  • rozvíja jemnú motoriku, logické myslenie
  • ponúka deťom aj napínavý súboj s časom
  • ocenené titulom "Správna hračka"

 

 

História spoločnosti siaha až do 50. rokov, k zakladateľovi Alessandrovi Quercettimu, nadšenému pilotovi, ktorý prevzal malú turínsku továreň na výrobu mechanických hračiek. Podnik sa pod jeho vedením začal rýchlo rozvíjať a dosiahol mnoho úspechov. V roku 1970 sa firma pod tlakom objednávok ďalej prudko rozrástla a meno Alessandro Quercetti začalo platiť za jedno z najvplyvnejších vo svete hračiek. Na začiatku 80. rokov spoločnosť uviedla inovatívne hračky Rami, ktoré predvídali poňatie vzdelávania budúcnosti a zoznamovali deti s dvojkovou číselnou sústavou. Spoločne s neskôr uvedenou senzomotorickou hračkou Pallino, je Rami kľúčovým produktom spoločnosti aj dnes, po 40 rokoch, pretože dokonale zapadá do moderného prístupu k učeniu. Po roku 2000 boli do sortimentu zaradené aj guličkové dráhy, ktoré boli bezprostredne oceňované pre svoju inovatívnosť a originalitu. Rôznorodá kolekcia týchto dráh je dodnes považovaná za najprepracovanejšiu a platí za východiskovú v tejto kategórii hračiek. Alessandro Quercetti v roku 2020 firmu opustil ako človek, ktorý navrhovaniu inteligentných hračiek zasvätil celý život. Jeho odkazom, ktorý firma prevzala, je tvrdošijné usilovanie o dokonalosť a záujem o deti. V súlade s týmito hodnotami spoločnosť tiež uviedla kolekciu výrobkov venovanú Marii Montessori. V čele spoločnosti stojí stále rodina Quercetti, ľudia zapálení pre svoju prácu, usilujúci o zlepšovanie postupov, kvality a zotrvania výroby v Taliansku. Quercetti je jeden z mála výrobcov, ktorí sa môžu pýšiť priamou kontrolou celého výrobného reťazca, od návrhu až po dodanie, a v Turíne tak vytvára významného regionálneho zamestnávateľa. Quercetti je so 70 rokmi histórie stále modernou, uvedomelou a silnou spoločnosťou, ktorá dbá na najprísnejšie pravidlá a predpisy kvality, bezpečnosti a udržateľnosti.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Hračky pre deti
Hmotnosť: 1 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: